VIDEO/ Gjysh Avduli realizon ëndrrën, falë “Italia 1” viziton pas 73 vitesh vendlindjen Çamërinë: Tani vdes rehat!

Ëndrra më e madhe e çdo shqiptari të Çamërisë është të shohë edhe njëherë tokën e të parëve. Ndërsa shumë çamë kanë ikur nga kjo botë me këtë peng, Avdul Sulejmanit i është realizuar ëndrra. Ai pas 73-vitesh mundi të shkelë në oborrin e shtëpisë në Paramithi. “Kam shumë emocione…tani mund të vdes rehat”, – Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 29 minuta me pare
By gsh.al ne E Martë, Tetor 17th, 2017
0 Comments

Qëndrimi skandaloz/ Kur politikania e PS nuk i mbronte kolegët e kërcënuar: Eshtë histori e stisur!

Ish-kandidatja për rektore e Universitetit të Tiranës, Klodeta Dibra ka mbajtur një qëndrim të dyshimtë lidhur me kërcënimet ndaj kandidatit tjetër për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Tetor 17th, 2017
0 Comments

Historia e fotografisë së fundit gjallë të Enver Hoxhës (dhe një rrëfim për portretin e fundit të ish-diktatorit)

Petrit Kumi është fotograf i vjetër nga ata që kanë fiksuar ndër të parët në foto Shqipërinë e para viteve ’90. Shpesh herë të fotografuar ashtu siç do të duhet të ishte dhe jo si ishte në të Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 15th, 2017
1 Comment

Izet Haxhia nxjerr foton e një vile 100-vjeçare: Meta-Kryemadhi e kanë strehën e fshehtë të dashurisë në… Beograd

  Izet Haxhija, ish-truproja dhe krahu i djathtë i Sali Berishës, përmes një postimi në rrjetin e tij social “Facebook”, ka postuar një foto, të një vile 100-vjeçare që ndodhet në kryeqendrën serbe, Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Tetor 9th, 2017
0 Comments

Vëzhgimi/ Dy ditë mes romëve dhe egjiptianëve, komunitetet që luftojnë me varfërinë e diskriminimin

  Darina TANUSHI Jemi mësuar t’i shohim gjithmonë pranë kazanëve të plehrave, duke seleksionuar shishe plastike apo hekurishte për skrap. I shohim edhe në bulevard çdo ditë duke larë me një Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Tetor 5th, 2017
0 Comments

Reportazh/ Nga Selenica në Tamarë, për turizmin gjithëvjetor mes zanave

  Fatmira NIKOLLI Bashkia e Malësisë së Madhe kufizohet në veri me Malin e Zi dhe në jug me Bashkinë e Shkodrës. Qendra e Bashkisë së Malësisë së Madhe është qyteti i Koplikut. Malësia e Madhe Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Tetor 4th, 2017
0 Comments

REAGIMI/ Shkëlzen Berisha, ironi për videon e dasmës: Nuk e kam zakon që paratë t’ua ngjis në ballë këngëtareve!

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka reaguar sot për një lajm të publikuar nga Pamfleti, shoqëruar me fotografi, ku ai shfaqet në një dasmë ku mjaft të ftuar VIP, si gjyqtari Skënder Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Tetor 4th, 2017
2 Comments

Oferta e pazakontë e Artan Lames: Në keni Perëndi mjaft me miq, mos e konsideroni si ‘më ka çu nëna me la gojën’

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka bërë një njoftim të veçantë sa i përket një konkursi për vende të lira pune në të gjitha drejtoritë Rajonale, që prej Shkodrës e deri në Sarandë. Jemi mësuar me Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Shtator 30th, 2017
1 Comment

EJA, TAKOHU ME RININË TËNDE! Maturantë të Politeknikumit bëhen bashkë pas 60 vjetësh

Pëllumb Kulla Sot ai quhet Instituti “Harry Fultz”. Është më i sistemuar, më i pasur, më i siguruar me njerëz dhe me një portë të bukur hekuri që u hapet automatikisht automjeteve. Është Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Shtator 27th, 2017
0 Comments

Pakti i mirëkuptimit në PS: Ministrat në komision etike, nëse s’u përgjigjen deputetëve

Darina TANUSHI   Ministrat dhe deputetët e PS-së nënshkruan dje një marrëveshje mirëkuptimi mes tyre për të garantuar bashkëpunimin në katër vitet e ardhshme. Dokumenti që u firmos dje nga ministrat Me shume ...

Kalo te paneli